PX 150

 

  • Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • Resim Galerisi

Efsane Vespa PX 150 geri döndü.

 

Dünyanın en ünlü scooterının geçmiş ile günümüz arasındaki bağlantıyı simgeleyen PX, yenilenen tasarımı ve donanımıyla tekrar sokaklarda. İlk piyasaya çıkan PX modelinden itibaren otuz üç yıl geçmesine rağmen efsane hiçbir zaman sona ermedi. Otuz üç yılda tüm dünyada satılan 3.000.000'dan fazla PX'in büyük bir kısmı halen dünya sokaklarında geziyor. Bu yanlızca scooterın ünlü sağlamlığının ve güvenlirliğinin değil aynı zamanda her Vespa ile sahibi arasında kurulan sağlam bir bağın kanatıdır.

 

Özellikler

Vespa PX revize edilmiş teknik içeriği ve tarzıyla göz kamaştırıyor. Benzersiz stili, en ağır emisyon standartlarına uyum sağlayan motor ve klasik dört vites transmisyon özellikleri, Vespa PX'i seçkin ve benzersiz kılıyor. Mevcut Vespa serilerinde, PX, gidonda dört vitesli transmisyon sunan tek modelidir. Tüm modanın önüne geçen belirgin tasarımıyla, hayranları için gerçek bir gerekliliktir.

 

Tasarım

Vespa PX, otuz yıldan uzun süredir başarısında belirleyici olan sade ve şık temel çizgilerinin tamamını korumaktadır. Belirgin tarz, fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı, çelik kaportanın efsane sağlamlığı, basit ve dayanıklı motorun güvenirliği PX'in güçlü yönlerindendir. PX'te yanlızca retro stilin keyfini çıkarmazsınız, mükemmel enstrüman paneli tasarımı, şık far ve sinyal lambaları ile sürüş konforunu da yaşarsınız.

 

Teknik Detaylar

Vespa karakterinin yapısal bir parçası olan helezon yay ve çift etkili hidrolik şok emici ile çalışır. Arkada, süspansiyon bileşenleri, aynı zamanda salınım kolu işlevi gören motor, transmisyon haznesine bağlıdır. 10" tekerlekte, 3.50" lastikler bulunmaktadır. 200 mm paslanmaz çelik ön disk freni, mükemmel modülabilite için, arkada, güçlü ve güvenilir bir 150 mm kampanalı fren ile tamamlanmaktadır. Kısacası PX'in seçilmesi, toplam sürüş zevkinin seçilmesi anlamına gelir.

 

Teknik Özellikler

Motor

Tek silindirli 2 zamanlı

Silindir hacmi

150 cc

Max güç

8.2 hp

Max tork

11.9 Nm 4.000 rpm'de

Besleme

Karbüratör ile kurşunsuz benzin

Soğutma

Hava ile

Debriyaj

4 vitesli ıslak tip çoklu balatalı

Vites

4 vites ile

Arka fren

150 mm kampana ile

Ön fren

200 mm paslanmaz çelik disk ile

Jant ölçüleri

Ön: 2.10" x 10" Arka: 2.10" x 10"

Ön lastik

İç lastikli 110/70-11"

Arka lastik

İç lastikli 120/70-10"

Uzunluk

1.810 mm

Genişlik (En geniş yer)

740 mm

Aks aralığı

1.260 mm

Sele yüksekliği

810 mm

Kuru ağırlık

-

Yakıt deposu

8.2 lt.

En yüksek hız

-

Egzost çıkışı

Euro 3 normlarında

 

İ 2014 Aldatmaz Grup                          VESPA  |  PIAGGIO  |  APRILIA  |  MOTO GUZZI DERBI  |  AKSESUAR  |  HAKKIMIZDA  |  İLETİŞİM