LIBERTY 150 3V i.e

 

  • Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • Resim Galerisi

Piaggio Liberty hafif, yüksek tekerlek scooter segmentinde çok tercih edilen bir modeldir. Piaggio Liberty, hafif ağırlıkta büyük tekerlekli scooterlar arasında rakiplerinden sıyrılır.

Özellikler

Liberty 150'de ön far gidon üzerine yerleştirilmiştir. Ön taraftan görünen gövdenin üçgen görüntüsü üst sınıf büyük tekerlekli Beverly'nin benzeridir. Krome detaylar Liberty'nin tüm aksesuarlarında kullanılmıştır. Örneğin; sinyallerde, sele altındaki muhafaza bölümünde... Ayrıca büyük ve kolaylıkla okunabilen araç panelinde kilometre sayacı, yol sayacı, benzin ölçeğinde krom detaylarla çevrilmiştir. Araç panelinde aynı zamanda yağ göstergesi, sinyalle, pratik takvimli bir saat bulunmaktadır.

Tasarım

Bu krom detaylı aksesuarlarınyanı sıra Liberty'in kalitesini gösteren birçok seçkin detay bulunmaktadır. Arka tutma barları, gövdenin renginde boyanmış hava deflenktörü platformu ve susturucu içi ısı kalkanı Liberty'nin modern aynı zamanda sportif dizaynını yansıtmaktadır. Kısa sele yüksekliği ( 795 mm 150 cc'de) her boydaki sürücünün rahatlıkla yere değmesini sağlar. Selenin boyutu sürücü kadar yolcu için de bir avantajdır. Yolcu koltuğunda outran kişi rahat bir yolculuk sürmekle beraber, motor yan taraflarında bulunan katlanabilir ayaklıklar ve arka tutma barları ile kendilerini güvende hissederler.

Teknik Detaylar

Liberty çift kızaklı gövde çelikten üretilmiştir. Hafif alaşımlı on kollu jantları, önde 15" ve arkada, etkileyici lastikleriyle, 80/90 ve 100/80 dikkatleri üzerinde toplar. Fren sistemi arkada 140 mm kampanalı fren ile önde 240 mm disk ile güveni arttırmaktadır. Ön ve arka diskler çift pistonlu yüzen kaliperler yoluyla frenlenir. Bu güçlü frenleme sistemi, kısa mesafeli durumlarda frenlemeyi garantiler. 4 zamanlı, hava ile soğutmalı 150 cc motora sahiptir. Bu azimli karakteri ve şehir trafiği içindeki hızlılığıyla Liberty'nin becerisini, hem şehir içi yolculuklarının hem de uzun yolculuklar için ideal bir scooter olduğunu kanıtlamaktadır.Liberty 150'de depo hacmi 7 litredir. Bu inanılmaz ekonomik motor sayesinde daha once hiç olmadığı kadar uzun mesafeli yolculuklar yapılmasını sağlar.

 

 

Teknik Özellikler
Motor Piaggio Leader, tek silindirli, 4 zamanlı
Silindir hacmi 151 cc
Çap / Strok 62.8 mm / 48.6 mm
Max güç 8.9 Kw 7750 rpm'de
Max tork 11.8 Nm 6500rpm'de
Dağıtım SOHC
Soğutma Hava ile
Yağlama Karterli yağlama
Çalıştırma Elektrik
Dişili Kutusu Tork destekli CVT otomatik hız değiştirici
Kavrama Otomatik santrifüjlü kuru kavrama
Ön süspansiyon Hydraulic telescopic fork
Arka süspansiyon Dual action hydraulic mono-shock with 4-setting adjustable spring preload
Ön fren 240 mm Ø disc with double piston (2 x 25.4 mm Ø) floating calliper.
Arka fren 140 mm silindir
Ön lastik İç lastiksiz 80/90 – 15"
Arka lastik İç lastiksiz 100/80-14"
Boy 1935 mm
En 760 mm
Sele yüksekliği 795 mm
Tekerlek tabanı 1325 mm
Yakıt deposu kapasitesi 7 lt,1.5 lt yedek içinde
Emisyon Euro 3 normlarında

 

İ 2014 Aldatmaz Grup                          VESPA  |  PIAGGIO  |  APRILIA  |  MOTO GUZZI DERBI  |  AKSESUAR  |  HAKKIMIZDA  |  İLETİŞİM