SR MAX 300

 

  • Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • Resim Galerisi

SR Max, yarış markası Aprilia'yı büyük gezi segmentine taşıyan yeni Aprilia scooterıdır. 300 cc motorlu SR Max, Aprilia spor ruhunu eğlence ve sürüş keyfi için yola çıkarıyor.

 

Özellikler

Agresif tasarımı ve patlamaya hazır şekliyle ayırt edici bir tarza sahip aracın spor doğası ilk bakışta kendini gösteriyor.

Dolgun fakat hafif burun, far donanımının estetik dinamizmini taşıyor: gümüş renkli ızgara, iki farın arasına yerleştirilirken, basit ve ince ekran enerjik bir ifade veriyor. Işığı ve hava girişlerini saran grafikler araç rengiyle bir zıtlık yaratıyor, koruyucu kalkanın üst kısmında sergilenen üç renklişema, SR Max'e zarafet ve kolay tanınan bir tarz veriyor.

Parlak ve keskin arka kaplama, SR Max'in arka kısmının dinamik görüntüsünü ve gümüşle süslenen uzun alt kısmı tarafından öne çıkarılan atik duruşunu arttırıyor.

İki renkli sele, spor bir kumaştan yapılmıştır ve oldukça ergonomiktir: sürücü için bel desteğiyle donatılan sele, her durumda konfor sağlıyor ve selenin arka kısmını çerçeveleyen kuplar yolcu için güvenirlik sağlıyor. Hem günlük seyahat için ve hem daha uzun gezilerde heyecan verici bir sürüş sağlaması için tasarlanan Aprilla SR Max, birinci sınıf motor kalitesine ve sürüş özelliklerine sahiptir.

SR Max aynı zamanda büyük scooter süspansiyonu da bünyesinde bulunduruyor: 35 mm geleneksel teleskopik çatalla hidrolik sarsıntı emici ön kısımda yerleştirilmiştir, arka kısımda bir çift 3 pozisyonlu ayarlanabilir ön yükleme yaylı sarsıntı emici, araç için en yüksek dengeyi sağlıyor.

Aprilia SR Max 300, tek silindirli, 4 supaplı, sıvı soğutmalı, elektronik enjeksiyonlu motoruyla donatıldı; 75 mm iç çaplı ve 63 mm supapla ayırt edici özelliklere sahip Aprilla SR Max 300, 6000 rpm'de 23 Nm maksimum torka ulaşıyor. Böylece, mükemmel tork dağılımı ve enerjik hızlanması ile karşımıza çıkıyor.

Aprilia SR Max 300, Nero Aprilia ve Bianco Glam'ın iki klasik ve gösterişli renk şemalarında mevcuttur.

Teknik Özellikler

Motor Tek silindirli 4 zamanlı 4 sübaplı
Silindir hacmi 278 cc
Max güç 22 Hp 7.250 rpm
Max tork 23 Nm 6.000 rpm
Besleme Elektronik enjeksiyon
Soğutma Sıvı Soğutma
Debriyaj Kuru tip merkezkaç sistemli
Vites Değişken kayışlı aktarım sistemi (CVT)
Arka fren Disk tip 240 mm
Ön fren Disk tip 260 mm
Ön lastik 120/70-15
Arka lastik 140/60-14
Uzunluk 2.110 mm
Genişlik 780 mm
Aks aralığı 1.515 mm
Sele yüksekliği Belirtilmemiş
Kuru ağırlık 174 kg
Yakıt deposu 15,5 lt (2,8lt yedek içinde)
Egzost Gazı EURO 3

 

İ 2014 Aldatmaz Grup                          VESPA  |  PIAGGIO  |  APRILIA  |  MOTO GUZZI DERBI  |  AKSESUAR  |  HAKKIMIZDA  |  İLETİŞİM