SHIVER 750 ABS

 

  • Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • Resim Galerisi

Tüm dünyayı stili ve teknolojisi ile sarsan Aprilia Shiver 750 güçlü kişiliği, sürüş keyfi ve ergonomik özellikleriyle alanında öncü bir motosiklettir.

Son nesil Ride by Wire sisteminin ürünü yenilikçi motoru, farklı sürüş tarzları, her türlü sürücüyü memnun edecek birinci sınıf şasisi ve başka hiçbir motosikletin ulaşamayacağı teknik donanımları ile Aprilia Shiver 750 fark yaratıyor.

Özellikler

V2 90° motor, silindir başına dört zamanlı, üstten çift eksantrik mili ve sıvı soğutma

 

Üç farklı sürüş tarzı Modüler kafes/alüminyum çerçeve Alüminyum yana açılır kol ve lateral şok emici

 

Radyal kaliperle beraber yarış frenleri ve 320mm dalgalı diskler

 

Spor sürücü/yolcu ayak dayama yeri

 

5.5 mm kanallı arka tekerlek

 

Shiver açık ve net bir biçimde spor bir motosiklettir. Hatları İtalyan çizgisinden ayrılmıyor ve denge ve atiklik gibi konularda bir adım öne geçiyor. Aynı zamanda yan şok emici, karma çelik kafes çerçeve ve alüminyum plakalar gibi detaylar kendini gösteriyor.

V90 motoru, Aprilia'nın yüksek performanslı mekanik başarısından ortaya çıkan yoğun deneyimlerin bir sonucudur. Kendine has teknik özellikleri sayesinde Aprilia çift silindir motoru son derece yüksek çıkış gücü sağlamakta, motordan yüksek verim alınmakta ve kullanıcı dostu sürüş seçenekleri ortaya konulmaktadır.

Shiver, entegre çoklu sürüş tarzı Ride by Wire teknolojisinden yararlanırken bunu bir adım daha ileriye taşıyıp RSV4 yarış motosikletinden edinilen deneyimden de sonuna kadar faydalanmaktadır. Bu teknik çözüm en son teknoloji motor kontrol sisteminin izlerini taşımaktadır ve Aprilia Shiver sektördeki teknolojik liderliğini sürdürmeye devam etmektedir.

Çalıştırma düğmesine dokunmayla beraber sürücü hareket halindeyken bile, üç sürüş tarzından birini seçebilir ve motosikletin karakterini bir anda değiştirebilir:

- "Spor" : Sürücü bu İtalyan çift silindirli motosikletin tüm özelliklerinden yararlanmak istediğinde bu sürüş tarzını seçecektir

- "Gezi": Daha yumuşak bir güç iletimi ve akıcılık, yarış duyguları bir kenara bırakılıp daha rahatlatıcı bir sürüş için son derece önemlidir.

- "Yağmur": Yol tutuşunun çok iyi olmadığı durumlarda maksimum güvenlik en önemli konudur.

Motosiklette bulunan teknik çözümler sayesinde V90 Aprilia inanılmaz rakamlar ortaya koymaktadır. 9,000 rpm'de 95 HP maksimum güç ve 7,000 rpm'de 81 Nm maksimum tork birinci sınıf performans göstermektedir.

Teknik Özellikler
Motor Çift silindirli 4 zamanlı 8 sübaplı
Silindir hacmi 749,9cc
Max güç 95 Hp 9.000 rpm
Max tork 8,25 Kgm 7.000 rpm
Besleme Elektronik enjeksiyon Ride by Wire
Soğutma Sıvı Soğutma
Debriyaj Islak Tip, Çok diskli
Vites 6 vites
Arka fren Disk tip 240 mm ABS
Ön fren Disk tip 320 mm 4 pistonlu kaliper ABS
Ön lastik 120/70-17
Arka lastik 180/55-17
Uzunluk 2.100 mm
Genişlik 800 mm
Aks aralığı 1.135 mm
Sele yüksekliği 810 mm
Kuru ağırlık 210 kg
Yakıt deposu 15 lt
Egzost çıkışı EURO 3

 

İ 2014 Aldatmaz Grup                          VESPA  |  PIAGGIO  |  APRILIA  |  MOTO GUZZI DERBI  |  AKSESUAR  |  HAKKIMIZDA  |  İLETİŞİM