RSV4 R APRC FACT.

 

  • Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • Resim Galerisi

World Superbike 2010'da RSV4 Factory modeli ile hakimiyetini ilan eden Aprilia, süper spor yol motosikletlerinde yeni kriterler tanımlayan özel motosiklet versiyonuna imza attı. Aprilia RSV4 Factory APRC özel versiyon, herkesin ulaşmaya çalışacağı yeni çıtayı belirliyor.

 

Özellikler

RSV4 Factory APRC ABS, süper motosikletlerinin tarihinde bir dönüm noktasıdır. Yarış uzmanlığı ve Dünya Şampiyonu Max Biaggi'nin başarılı 2010 sezonu sırasında toplanan tüm göstergeler, geleceğin yol motosikleti gelişimi için yeni bir standart belirleyen bi motosiklette bir araya getiriyor. Olağanüstü APRC sistemi, şüphesiz bu yeni RSV4 versiyonunun en belirgen yeni özelliğidir. Bunun yanı sıra RSV4 Factory APRC SE özel versiyon motoru, zaten efsanevi olan teknik ve mekanik özelliklerini güncellemek için bir dizi iyileştirmeye de sahiptir.

 

Tasarım

RSV4 Factory APRC SE'de yapımına gösterilen özen sadece güzellik arzusunu tatmin etmekle kalmaz. RSV4 Factory APRC gibi yapılan bir motosiklet her durumda mükemmeldir, ama en önemlisi hedefini gerçekleştirmeyi amaçlar o da kazanmak. Bu nedenle her detay performansı ve işlevselliği artıracak, ağırlığı azaltacak, ürünün kalitesini ve güzelliğini artıracak şekilde düşünülmüştür.

 

Teknik Detaylar

Şasi performanısını artırmak ve sürücünün zevkine ya da piatin özelliklerine uydurmak için Aprilia RSV4 Factory neredeyse sonsuz değişiklik kombinasyonları sunar. Aprilia RSV4 eşsiz özellikleriyle dar bir 65° V dört silindirli motor kullanan tek süper spor motosikletidir. Bu seviyedeki bir motosiklette genelde doğal karşılanan çok ayarlı süspansiyonlar üç şasi değişikliği ile birleşitirilmiştir. Baş kısım konumu ve eğim açısı, arka yüksekliği, salınım kolu pin yüksekliği ve çerçevede motor konumu - sadece bu motosiklete özel yeni bir özelliktir.

 

Teknik Özellikler

Motor

65° V 4 silindir 4 zamanlı

Silindir hacmi

999.6 cc

Max güç

184 hp 12.500 rpm

Max tork

117 Nm 10.000 rpm

Besleme

Weber-Marelli elektronik enjeksiyon

Soğutma

Sıvı

Debriyaj

Çoklu balatalı ıslak tip

Vites

6 vites

Arka fren

220 mm disk

Ön fren

320 mm paslanmaz çelik çift disk

Jant ölçüleri

Ön: 17" x 3.50" Arka: 17"x 6.00"

Ön lastik

İç lastiksiz 120/70-17"

Arka lastik

İç lastiksiz 200/55-17"

Uzunluk

2.040 mm

Genişlik

735 mm

Aks aralığı

1.420 mm

Sele yüksekliği

840 mm

Kuru ağırlık

181 kg

Yakıt deposu

18.5 litre (4 litre yedek içinde)

Egzost çıkışı

Euro 3 normlarında

 

 

İ 2014 Aldatmaz Grup                          VESPA  |  PIAGGIO  |  APRILIA  |  MOTO GUZZI DERBI  |  AKSESUAR  |  HAKKIMIZDA  |  İLETİŞİM