MANA GT ABS

 

  • Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • Resim Galerisi

Özellikler

Aprilia Mana GT 850'de yer alan özel şasi, tüm yol yüzeylerinde rahat, emniyetli tutuşu sağlar. Sağlam çelik boru kafesli şasi, motorun arka kısmındaki hassas bölgede yer alan egzost borusu açısından nazik bir alan serbest kılan yanal dengeli bir amortisörü doğrudan kontrol eden bir tek parçalı alüminyum titreşim koluna sahiptir ki bu, motosikleti oldukça kompakt kılmakta ve, hem şehir trafiğinde hem de hafta sonları şehir dışında sürüşte yön değiştirirken motosikletin kolay idaresini sağlamaktadır. Mana GT 850'de yay ön yükü ve damper tepmesi bir düğme yardımıyla ayarlanabilmekte ve dışarıdan kontrol edilebilmektedir. Kendi sürüş ihtiyaçlarınıza ve de motosikletin yüküne (yolcu, bagaj vs.) göre hızlı şekilde ve kolayca hassas ayar yapmanıza olanak tanır.

43 mm'lik ters çatal kolayca kayar ve, bu motosikletin yeni ağırlık dağılımına ve touring yapısına uygun optimum bir ayar barındırır. 120 mm'lik ön tekerlek hareketi tüm yol yüzeylerini kolayca geride bırakmanızı sağlar ve, sportif sürüş koşullarında dahi doğru desteği sunar.

Tasarım

Mana GT 850, Mana ile aynı teknik tabandan istifade etmektedir ve, aynı münhasır ve kusursuz İtalyan dizaynı barındırmaktadır. Karakteristik yuvarlak hatlı farları çevreleyen ayarlanabilir ön camlı orijinal krenaj, Mana yelpazesinin ayırt edici bir özelliği olarak pratik ve zariftir. 16 litrelik yakıt deposu selenin altında konumludur ve, ağırlık dağılımını daha eşit kılacak, motosikletin ağırlık merkezini mükemmel hale getirecek ve sürüşü kolaylaştıracak konumdadır. Normalde yakıt deposunun olacağı yerde kaymayan, çizik yapmayan astarlı malzemeden ve, tam kapalı bir kaskın yanı sıra bir cep telefonu bölmesi ve 12V'luk bir güç prizinin de sığabildiği aydınlatmalı bir bölme yer almaktadır. Tüm bu özellikler geniş hacim sunmaktadır ki bu, motosiklet dünyasında hemen hiç duyulmamış bir özelliktir.

Teknik Özellikler

Motor

90° V-Twin 2 silindir 4 zamanlı

Silindir hacmi

839.3 cc

Max güç

76.1 hp 8.000 rpm

Max tork

73 Nm 5.000 rpm

Besleme

Weber-Marelli elektronik enjeksiyon

Soğutma

Sıvı

Debriyaj

Otomatik, kuru tip santrifüj

Vites

Değişken kayışlı aktarım sistemi

Arka fren

260 mm disk

Ön fren

320 mm çift disk

Jant ölçüleri

Ön: 17" x 3.50" Arka: 17"x 6.00"

Ön lastik

İç lastiksiz 120/70-17"

Arka lastik

İç lastiksiz 180/55-17"

Uzunluk

2.080 mm

Genişlik

800 mm

Aks aralığı

1.463 mm

Sele yüksekliği

800 mm

Kuru ağırlık

230 kg

Yakıt deposu

15 litre (3.5 litre yedek içinde)

Egzost çıkışı

Euro 3 normlarında

 

İ 2014 Aldatmaz Grup                          VESPA  |  PIAGGIO  |  APRILIA  |  MOTO GUZZI DERBI  |  AKSESUAR  |  HAKKIMIZDA  |  İLETİŞİM